Bitcoin nie może być powiązany z tradycyjnymi aktywami – Virgin Galactic Przewodniczący

Chamath Palihapitiya. Źródło: zrzut ekranowy wideo, Youtybe/Bitcoin/CNBC
Jeśli śledzić ruch cen bitcoin (BTC), to wydaje się, że jest on związany z tradycyjnymi aktywami – ale nie może być, ponieważ jest to przeciwieństwo dzisiejszej infrastruktury finansowej, według Chamath Palihapitiya, dyrektor generalny firmy venture capital Social Capital, przewodniczący komercyjnej spaceline Virgin Galactic, a dawny wykonawca Facebook.

„Im więcej ludzi ma obsesję na punkcie działań cenowych i im bardziej chcą, aby zachowywały się one jak akcje lub obligacje, tym bardziej sfrustrowani będą mieli zamiar znaleźć sposób na połączenie punktów, które nie istnieją; to po prostu nie to, co jest“, powiedział inwestor w ostatnim wywiadzie z CNBC.

W tym przypadku, BTC może wydawać się skorelowana z innymi aktywami, powiedział:

„Ale rzeczywistość jest taka, że zasadniczo nie jest, ponieważ opiera się na zestawie przekonań, które są całkowicie ortogonalne w stosunku do ortodoksji, która rządzi dzisiejszym światem, i jest całkowicie odwrotna od tego, jak działa infrastruktura finansowa świata“.

Korelacja Bitcoin i S&P 500

Korelacja pomiędzy Bitcoinem a złotem

Bitcoin nie może być powiązany z aktywami tradycyjnymi – Virgin Galactic Przewodniczący 103
Źródło: coinmetrics.io
Zdaniem inwestora Bitcoin jest instrumentem używanym jako zabezpieczenie, a nie czymś, czym się handluje. Następnie powiedział, jak już wcześniej zauważył, że 1% bitcoin hedge w portfelu jest polisą ubezpieczeniową, której używa „aby spać spokojnie w nocy na wypadek, gdyby banki centralne i rządy świata nadepnęły na minę lądową, która będzie działać“.

Ale użycie krypty numer jeden na świecie może być scenariuszem, którego tak naprawdę nie chcemy widzieć. „Kupujesz, trzymasz, odkładasz, i szczerze mówiąc, myślę, że masz nadzieję, że nigdy nie będziesz go potrzebował“, powiedział Palihapitiya. „Ponieważ ilość prawdziwego chaosu, który będzie napędzał uznanie Bitcoinów, nie jest czymś, co naprawdę chcemy zobaczyć.“ Ale jeśli tak się stanie, stworzy to „ogromną redystrybucję władzy“, spychając finansową dostępność do krawędzi.

Tymczasem w kwietniu Palihapitiya argumentował, że Bitcoin mógł już stworzyć nowy „quasi złoty standard“ dla świata, że może być postrzegany jako forma „złota 2.0“, i albo idzie do milionów, albo do zera.